15 października 2018

Poznański Budżet Obywatelski – ja wspieram, a Ty?

Opublikowano przez Tata z Poznania - 0 komentarzy.

News Image

Głosujecie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim?

Każdy z mieszkańców naszego pięknego miasta ma do oddania jeden głos na projekt ogólnomiejskim i dwa głosy na projekty osiedlowe. Niestety duża ilość z Nas, osób uprawnionych do głosowania, w ogóle nie bierze udziału w PBO. Szkoda. Wielka szkoda. Poznański Budżet Obywatelski to nasz realny wpływ na to, co w mieście może zostać zbudowane, usprawnione, poprawione.

Poznański Budżet Obywatelski, nasza decyzja, na co przeznaczymy część budżetu miejskiego.

To pomysły zgłoszone przez mieszkańców i dla mieszkańców. Od Nas zależy, co się uda zrobić, a co pozostanie tylko i wyłącznie marzeniem.
Jako mieszkaniec Świerczewa, chciałbym Was zachęcić (jeśli jeszcze nie oddaliście swojego głosu), abyście pamiętali o projekcie „X5”, tj.  Hala sportowa wielofunkcyjna oraz monitoring obiektów.

Świerczewo potrzebuje takiej hali jak ryba wody, a człowiek tlenu.

Na osiedlu mamy mnóstwo dzieciaków, które uwielbiają grać w piłkę, kosza, siatkówkę. Po prostu garną się do sportu, do zabawy. Szkolne sale gimnastyczne nie są w stanie pomieścić trenujących każdego popołudnia dzieci. Na stronie projektu możecie przeczytać:
„Dzięki budowie hali, zostanie udostępniony obiekt i stworzone warunki do realizacji zajęć rekreacyjnych i sportowych, bez względu na warunki atmosferyczne. Od wielu lat zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i dyrekcja oraz uczniowie szkoły sygnalizują potrzebę budowy obiektu sportowego, który umożliwiałby całoroczne i bezpieczne uprawianie sportu i rekreacji, a którego brak w okolicy.
Monitoring obiektu szkolnego oraz terenów wokół niego spowoduje wzrost bezpieczeństwa i komfortu osób korzystających, co wpłynie na zwiększenie liczby tych osób.”

Jako mieszkaniec, jako społecznik, jako organizator wydarzeń dla dzieci.

Jako Tata z Poznania, mam w tym również swój cel. Powstanie takiej hali pozwoli mi planować i organizować kolejne wydarzenia również zimą. Dla mieszkańców naszego osiedla, ale również dla mieszkańców całego Poznania.

Twój głos jest dla Nas ważny!

Namówcie bliskich i znajomych. Głosowanie jest banalnie proste. Nawet nie musicie wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę PBO: https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting#projekt_11 podać niezbędne dane, zagłosować i zrobione.

Głosowanie trwa do 19.10, więc to już naprawdę ostatni dzwonek. Pomożecie dzieciakom? Zagłosujecie?

Nr projektu – „X5”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*