6 lutego 2019

Klasa piłkarska – idealny wybór dla Twojego dziecka

Opublikowano przez Tata z Poznania - 0 komentarzy.

News Image

Wybór szkoły

W życiu każdego z rodziców pojawi się w końcu taki moment, w którym musi podjąć decyzję dotyczącą dalszej edukacji swojego dziecka. Wiele osób zastanawia się nad wyborem klasy sportowej. Może warto pójść dalej i pomyśleć od samego początku o klasie  z dodatkową piłką nożną dziewcząt i chłopców? W Poznaniu, dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 79 z Wielkopolską Akademią Piłkarską uruchomiona zostanie klasa właśnie z dodatkową piłką nożną. Wahacie się czy jest to dobry wybór. Jakie zalety ma klasa sportowa profilowana?

Mity

Rozmawiałem z rodzicami, którzy nie chcą puścić dzieci do klas sportowych, ponieważ uważają, ze wychowawcy położą duży nacisk na wychowanie fizyczne kosztem rozwoju intelektualnego dziecka. Jest to mit, gdyż dzieci z takich klas normalnie uczestniczą w zwykłych lekcjach, jedynie mają większą liczbę godzin wychowania fizycznego. Uczęszczanie dziecka do klasy sportowej nie wpłynie negatywnie na ogólny rozwój dziecka, wręcz przeciwnie. Wybór klasy piłkarskiej będzie dobrą decyzją, szczególnie dla dzieci, które interesują się najbardziej popularną dyscypliną sportu.

Ruch. Dużo ruchu

Większa ilość zajęć wychowania fizycznego, pozwala rozwijać zainteresowania i pozytywnie wpływa na cały dziecięcy organizm.
Na stronie Akademii możecie nawet przeczytać:

„(…)Nasza inspiracja sięga aż do korzeni – do antyku, gdzie przecież już doskonale wiedziano, że by być sprawnym umysłowo, należy być sprawnym fizycznie. (…)”

Dzieci potrzebują ruchu

Klasa z dodatkową piłką nożną zapewni dużo ruchu dzieciakom. Dużo. Hm… czy ruchu może być za dużo? Trzy lekcje wychowania fizycznego, dodatkowa specjalistyczna 90 minutowa jednostka treningowa w ramach zajęć szkolnych i dwa dodatkowe treningi piłkarskie po 60 minut każdy. To w sumie dużo? Biorąc pod uwagę, że w czasach, kiedy to My byliśmy dziećmi, każdą wolną chwilę chcieliśmy spędzać aktywnie, to może nie zabierajmy takiej możliwości naszym dzieciakom? Zamiast oglądania telewizji, grania na komputerze pozwólmy im rozwijać się poprzez sport. Szkoła wraz z Akademią zapewni dodatkowe liczne turnieje i sparingi, które pozytywnie wpłyną na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż jest bardziej pobudzone. Mózg jest lepiej dotleniony, co za tym idzie, łatwiej będzie się skupić na nauce.

Charakter

Ile razy słyszeliście od trenerów, znajomych, w telewizji jak podziwiacie mistrzów:

„Sport kształtuje charakter!”

Dzieci będą bardziej zmotywowane do działania, będą pracować nad silną wolą i chęcią do samorealizacji. Od najmłodszych lat wspólnie z rodzicami będą kształtować organizacje swojego czasu. Razem będziecie musieli zaplanować swoje obowiązki w taki sposób, aby znaleźć czas także na przyjemności poza sportowe.

Nawyki

Od najmłodszych lat dziecko obserwuje rodziców, dziadków, otoczenie. Środowisko wpływa na nauczenie go pewnych nawyków. My możemy pomóc mu nabierać zdrowych, przydatnych w kolejnych latach jego życia. Nasza pociecha po ośmiu latach ukończy szkołę i chętniej będzie spędzać czas aktywnie. Może i Was zarazi (jeśli jest taka potrzeba), do uprawiania sportu, co wpłynie na lepszy stan zdrowia całej rodziny. Pamiętajmy, że nawyki z dzieciństwa zaprocentują w całym życiu naszych pociech.

Przyjaźnie

Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie, które powstają dzięki wspólnej pasji, będą trwałe na lata.  Wyjazdy, obozy, treningi, turnieje, nauczą dzieci nie tylko wspólnego spędzania czasu i rozwiązywania sporów. Nauczą je przede wszystkim współpracy i wzajemnej pomocy.

Sukcesy

Pierwsza klasa z dodatkową piłką nożną tworzona we współpracy Wielkopolskiej Akademii Piłkarskiej wraz ze Szkołą Podstawową nr 79, to bardzo dobry wybór. Rozwój fizyczny, jaki zapewnią zajęcia sprawi, że dziecko będzie odnosić sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia. Jeśli wahacie się i nie wiecie czy warto zapisać dziecko do klasy sportowej, zadajecie sobie pytania czy da sobie radę, czy nie za długo będzie w szkole. Przypomnijcie sobie ile czasu po lekcjach, Wy, drodzy rodzice zostawaliście, aby pograć w piłkę. Ile razy Wasi rodzice na siłę ściągali Was do domu. Ostateczna decyzja należy do Was, ale ja z całego serca Was zachęcam.

 

Dziękuję Ci drogi czytelniku, że doczytałeś do końca.
Będę niezwykle zobowiązany, gdybyś uznał ten artykuł za warty udostępnienia dalej.
Dzięki Tobie będzie on miał szansę trafić do kogoś, kto być może również chciałby go przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*